Przekaźnik przepływowo-gazowy Buchholza URF 25/10

     
Jest to przekaźnik nadzorczy przełącznika zaczepów transformatora. Wyposażony jest w przyłącze kołnierzowe, średnica otworu przyłączeniowego 25 mm. Zabezpiecza on izolowane przełączniki zaczepów transformatora oraz sam transformator. W przypadku nieprawidłowej pracy przełącznika zaczepów, zwiększa się prędkość przepływającego przez przekaźnik Buchholza oleju i po przekroczeniu nastawionej wartości progowej transformator zostaje odłączony. Przekaźnik montuje się w przewód rurowy pomiędzy przełącznikiem zaczepów a konserwatorem oleju.

Występuje w wersji z dwoma stykami zwiernymi (polecana) lub jednostkowej.

Uszczelki baryłkowe i płaskie do izolatorów

Oferujemy pełen asortyment uszczelek baryłkowych oraz płaskich do izolatorów, odpornych na działanie oleju transformatorowego. Możemy wykonać uszczelki baryłkowe i płaskie w dowolnym rozmiarze. W załączeniu typoszereg uszczelek baryłkowych najczęściej używanych w energetyce.
Załączniki:
Pobierz plik (Tabela uszczelek.pdf)Tabela uszczelek.pdf125 kB

Zaciski transformatorowe

Zaciski na sworzniach przepustów porcelanowych do podłączeń szynowych realizują podłączenia szynowe po stronie niskiego napięcia transformatorów energetycznych.

Silikażel pomarańczowy ( silica gel ) - żel krzemionkowy


Silikażel czyli żel krzemionkowy jest substancją utworzoną z uwodnionych cząstek krzemionki (dwutlenku krzemu). Jego kształt oraz porowata struktura pozostają niezmienione nawet po całkowitym wysuszeniu, dzięki czemu silikażel posiada silne własności adsorbcyjne. Z tego właśnie względu stosuje się go jako środek pochłaniający wilgoć w transformatorowych odwilżaczach powietrza (patrz odwilżacze powietrza).
Nazwa chemiczna : żel krzemionkowy


Własności fizykochemiczne:
  • Postać: ciało stałe – kryształy
  • Barwa:  pomarańczowa (suchy), zielony (zawilgocony)
  • Zapach: bezzapachowy
  • Temperatura topnienia:  1000°C
  • Rozpuszczalność w wodzie: nierozpuszczalny

Rurki wskaźnikowe na konserwatorze

W naszej ofercie posiadamy szklane rurki olejowskazowe montowane na transformatorowych konserwatorach oleju, w pełnej gamie szerokości, o standardowej długości 1500 mm. Dostarczamy także rurki o innej, podanej przez Państwa długości dostosowanej do konkretnego konserwatora oleju, łącznie z uszczelkami pod jarzma mocujące.

Odsłony

Odsłon artykułów:
800202

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

ENERGEM s.c. M.Kowalczyk  M.Bloch
ul. Lubeckiego 19 lok.2, 91-403 Łódź
Telefon: +48 42 657 60 70
GSM: +48 603 191 272
biuro@energem.pl