Odwilżacz bezobsługowy powietrza

 

Odwilżacze bezobsługowe powietrza służą podobnie jak odwilżacze konwencjonalne do ochrony transformatorów przed szkodliwym działaniem pochodzącej z otoczenia wilgoci, która jest absorbowana przy znacznych wahaniach temperatury i zmianach obciążenia transformatora.
W odróżnieniu od standardowych odwilżaczy, w których wymiana środka osuszającego-silikażelu następuje w czasie między 3-12 miesięcy od zastosowania ( ponieważ w tym okresie traci on swoje zdolności adsorpcyjne), odwilżacze bezobsługowe korzystają z systemu automatycznej kontroli wilgotności.

Silikażel znajdujący się w komorze osuszającej jest na bieżąco wygrzewany i osuszany przez sterowane elektronicznym regulatorem elementy grzejne. Uwalniająca się z silikażelu para wodna skrapla się na ścianie odwilżacza i spływając wydostaje się na zewnątrz w postaci wody. Pracę grzałek osuszających można zaprogramować tak by ich uruchomienie nie następowało bezpośrednio po regeneracji adsorbentu. Elementy grzejne są załączane gdy wilgotność powietrza przekroczy określoną wcześniej wartość świadczącą o tym, że adsorbent nie pochłania już więcej wilgoci.

Brak konieczności wymiany silicażelu w odwilżaczach bezobsługowych i związanego z tym nadzoru kontrolnego znacznie obniża koszty eksploatacji transformatora.

Odsłony

Odsłon artykułów:
800232

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

ENERGEM s.c. M.Kowalczyk  M.Bloch
ul. Lubeckiego 19 lok.2, 91-403 Łódź
Telefon: +48 42 657 60 70
GSM: +48 603 191 272
biuro@energem.pl